Armata lui Dumbledore
Daca intr-adevar esti fan Harry Potter,vrei sa-ti faci multi prieteni si sa te distrezi, nu mai sta pe ganduri!Inscrie-te pe cel mai tare forum cu HP si prelucreaza-ti RPG-ul! Smile
Armata lui Dumbledore
Daca intr-adevar esti fan Harry Potter,vrei sa-ti faci multi prieteni si sa te distrezi, nu mai sta pe ganduri!Inscrie-te pe cel mai tare forum cu HP si prelucreaza-ti RPG-ul! Smile
Armata lui Dumbledore
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Armata lui Dumbledore

Daca intr-adevar esti fan Harry Potter si vrei sa-ti faci multi prieteni si sa te distrezi, nu mai sta pe ganduri!Inscrie-te pe cel mai tare forum cu HP!
 
AcasaPortalUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Un incident amuzant...

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
Rachel von Precieux
Sef de Casa
Sef de Casa
Rachel von Precieux


Mesaje : 385
Varsta : 29
Geleoni : 5866
Reputatie : 15
Functii : Admin,membru AD,Sef de Casa,Profesor

Un incident amuzant... Empty
MesajSubiect: Un incident amuzant...   Un incident amuzant... Icon_minitimeMier 10 Mar - 13:50

Prietena ei cea mai buna,Hermione statea la taclale cu Anna-o fata de la Astropufi-cu un etaj mai jos......
Se auzi un zgomot puternic iar apoi Ginny cazu ca din senin prin tavan,vazandu-le pe Anna si Hermione care faceau pe ele de ras.
-Cum ai reusit sa cazi prin tavan?intreba Anna.
-Pai...zise Ginny,n-a fost asa de greu.Am gresit vraja trebuia sa repar o scandura din camera de sus si....
-Ok,dar iti dau un sfat,zise Hermione printre chicote.Pentru sanatatea ta mintala,ar fi mai bine sa nu te uiti in oglina.
Ginny se incrunca usor nestiind de ce se radeau fetele.Apoi,se uita in oglinda din geanta ei de scoala,si facu ochii mari de uimire.Parul ei era ca un cuib,incalcit si sarmos,era murdara pe fata de praf si pe maini,si roba ei era rupta in partea de jos.Scoase un sunet gatuit,apoi se intoarse catre fete.
-Cum sa ies din biblioteca fara sa ma vada nimeni?intreba fata disperata.
-Dar cercetasele erau atente la cineva sau ceva din spatele ei,apoi Hermione zise:
-Cred ca ar trebui sa te gandesti la alte probleme acum.
Ginny se intoarse si o vazu pe Madam Pince,bibliotecara uitandu-se la dezastrul din biblioteca ei curata si mare.Dupa ce se holba la bucata de tavan lipsa,se uita la Ginny apoi isi increti buzele de suparare.
-CINE A FACUT DEZASTRUL ASTA?intreba femeia furioasa dea dreptul.
-E-eu,murmura Ginny speriata.
-O SA VORBESC CU SEFUL TAU DE CASA SI O SA-I ZIC SA-TI DEA ORE DE PEDEAPSA,SAU SI MAI BINE,TE ZIC DOMNULUI Filch!incheie Pince.
Cand auzi aceasta,Ginny incremeni pe loc.Nu voia sa stea in aceeasi camera cu ingrijitorul,sau si mai rau,nu voia sa-i vada fata bucuroasa cand o sa auda de posibilitatea de a o pedepsi pt. faptele facute.Apoi Madam Pince facu o vraja si curata totul de moloz si praf,inclusiv pe Ginny,si puse la loc bucata de tavan.Apoi o lua pe biata fata de mana si o conduse spre iesire.........
Sus In jos
https://ald-hp.forummotion.com
Hermione Granger
Sef de Casa
Sef de Casa
Hermione Granger


Mesaje : 275
Varsta : 29
Geleoni : 5571
Reputatie : 2
Functii : Admin,Profesor,Sef de Casa la Cercetasi,membru AD

Un incident amuzant... Empty
MesajSubiect: Re: Un incident amuzant...   Un incident amuzant... Icon_minitimeVin 12 Mar - 17:55

-Madam Pince, cred ca ar fi mai bine sa o lasati in mana mea. Pentru ca sunt Perfect si o sa am eu grija de ea , sa isi ispaseasca pedeapsa. spus Hermione schitand un zambet
-A,da . Desigur domnisoara Granger.Nici nu te vazusem...
Si Hermione se incrunta putin.
-Haide Miss Weasley , in turnul Cercetasilor. Am o treaba pentru tine.
Si Hermione o lua pe Ginny de brat fortat si o duse in turnul Cercetasilor. In drum Hermione zise:
-Ce'a fost in capul tau, domnisoara?! Te crezi la tine acasa?! Cu toate ca a fost putin amuzant Laughing
-Pai... frustrated Nu mai rade... am incercat sa repar ceva si cu siguranta nu a functionat.
-Observ. Si eu acum trebuie sa iti dau o pedeapsa , domnisoara!
-Sper sa fie una usoara... suspina Ginny.
Sus In jos
Jean Isa Grey
Anul 2
Anul 2
Jean Isa Grey


Mesaje : 109
Varsta : 31
Geleoni : 5358
Reputatie : 18

Un incident amuzant... Empty
MesajSubiect: Re: Un incident amuzant...   Un incident amuzant... Icon_minitimeVin 12 Mar - 18:08

Isabella statea cu prietena ei, Bellatrix la geamul din Camera de Zi a Cercetasilor, cand intra Hermione cu Ginny tinand-o de brat.
- Ce s-a intamplat? intreba Isabella.
- Isa. Mai nimic..
- Mda.. mai nimic. In afara de faptul ca Ginny a mai facut o bocana.
- Si.. aceea fiind? intreba Bellatrix incruntandu-se.
- Pai, a incercat sa.., incepu Hermione, dar Ginny o intrerupse:
- Am incercat sa fac o vraja sa repar niste scari, dar nu a functionat si am cazut prin tavan. De asta arat asa.
Isabella si Bellatrix se uitara din nou la Ginny, apoi incepura sa rada.
- Nu ma ajutati deloc.., suspina Ginny.
- Revenind la subiect, eu am responsabilitatea de a o pedepsi.
- Ei, hai, Hermione, las-o de data asta..
Spuse Isabella incepand sa rada si mai tare.
Sus In jos
http://myworld.forumer.ro/index.htm
Hermione Granger
Sef de Casa
Sef de Casa
Hermione Granger


Mesaje : 275
Varsta : 29
Geleoni : 5571
Reputatie : 2
Functii : Admin,Profesor,Sef de Casa la Cercetasi,membru AD

Un incident amuzant... Empty
MesajSubiect: Re: Un incident amuzant...   Un incident amuzant... Icon_minitimeVin 12 Mar - 18:19

-Sunt Perfect! spuse Hermione cu o voce autoritara. Daca nu o pedepsesc eu o sa ajunga la Flitch. Si nu cred ca asta isi doreste...
-Nuuu Hermione te rog, pedepseste'ma sa ...spal ....nu...sa va fac paturile timp de o saptamana.
-Bine.
-Si sa nu ii spui lui Ron ce am patit. Cu atat mai mult lui Harry . Te rog... spuse Ginny cu o voce mai trista.
-Hai pana la baie sa te aranjezi putin. zise Hermione sa o mai invioreze putin
-Da , desigur. Multumesc mult Hermione. Nu stiu ce m'as face fara tine.
Si incepura amandoua sa rada si isi croira drum catre baie.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Un incident amuzant... Empty
MesajSubiect: Re: Un incident amuzant...   Un incident amuzant... Icon_minitime

Sus In jos
 
Un incident amuzant...
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Armata lui Dumbledore :: Hogwarts- coridoarele scolii de magie :: Coridoare-
Mergi direct la: