Armata lui Dumbledore
Daca intr-adevar esti fan Harry Potter,vrei sa-ti faci multi prieteni si sa te distrezi, nu mai sta pe ganduri!Inscrie-te pe cel mai tare forum cu HP si prelucreaza-ti RPG-ul! Smile

Armata lui Dumbledore

Daca intr-adevar esti fan Harry Potter si vrei sa-ti faci multi prieteni si sa te distrezi, nu mai sta pe ganduri!Inscrie-te pe cel mai tare forum cu HP!

AcasaPortalFAQMembriInregistrareConectare

Distribuiţi | 

Soarece

In jos 
AutorMesaj
Denis Distant
Anul 1
Anul 1

Geleoni : 3395
Reputatie : 1

MesajSubiect: Soarece   Mier 31 Mar - 17:22

Desi abia venise, Denis nu astepta mult. Ii placea la nebunie cuvantul "bibloteca". Asa ca "Marea Bibloteca" suna si mai bine pentru ea. Doar era un fel de soarece de carti.
Intra fara sa faca zgomot in bibloteca si incepu sa caute o carte despre Zeii greci. Nu-i lua mult si gasi una.
Se aseza pe un scaun comod si incepu sa citeasca.
Nu stia de ce dar avea presimtirea ca cineva o privste.

Denis Distant
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Alice Swan
Anul 1
Anul 1

Varsta : 23
Geleoni : 3106

MesajSubiect: Re: Soarece   Mier 31 Mar - 17:31

Langa ea se aseza Alice...
-Buna..eu sunt Alice...Very Happy..Vad ce esti noua pe aici...deci...de unde vii??Ei bine...sa ma prezint..Eu vin din Folcks ....Am 16 ani ...si ....ia te uite..avem aceasi pasiune...:xne place sa citim...Nici eu nu sunt de mult timp pe aici...:Daca vrei putem merge impreuna sa vezi locurile...:d
Alice era foarte bucuroasa ca isi facu o prietena noua desi un gand o presa...DACA O STRESEZ??...SAU,DACA NU MA SUPORTA??,,,,
-Si...uitasem sa te intreb...care e numele tau??
Alice se uita cu ochii ei mari la ea si asteapta raspunsul...I love you

Sus In jos
Denis Distant
Anul 1
Anul 1

Geleoni : 3395

MesajSubiect: Re: Soarece   Mier 31 Mar - 18:19

Denis ramase socata. Nu stia la ce sa raspunda pentru inceput. In acelasi timp era foarte emotionata. Vroia o prietena.
- Eu sunt Denis Distant. Am 14 ani si sunt din Praga, spuse ea timida.
Lasa cartea si se uita la Alice.
- Alice, sa stii ca mi-ar face o mare placere sa mergem sa ne plimbam si sa cunosc locul, spuse Denis zambind. Very Happy

Denis Distant
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Soarece   

Sus In jos

Soarece
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Armata lui Dumbledore :: Hogwarts- coridoarele scolii de magie :: Marea Biblioteca-
Mergi direct la: