Armata lui Dumbledore
Daca intr-adevar esti fan Harry Potter,vrei sa-ti faci multi prieteni si sa te distrezi, nu mai sta pe ganduri!Inscrie-te pe cel mai tare forum cu HP si prelucreaza-ti RPG-ul! Smile
Armata lui Dumbledore
Daca intr-adevar esti fan Harry Potter,vrei sa-ti faci multi prieteni si sa te distrezi, nu mai sta pe ganduri!Inscrie-te pe cel mai tare forum cu HP si prelucreaza-ti RPG-ul! Smile
Armata lui Dumbledore
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Armata lui Dumbledore

Daca intr-adevar esti fan Harry Potter si vrei sa-ti faci multi prieteni si sa te distrezi, nu mai sta pe ganduri!Inscrie-te pe cel mai tare forum cu HP!
 
AcasaPortalUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Intamplari langa lac

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
Anaella von Precieux
Anul 2
Anul 2
Anaella von Precieux


Mesaje : 143
Geleoni : 5567
Reputatie : 1
Functii : membru AD

Intamplari langa lac Empty
MesajSubiect: Intamplari langa lac   Intamplari langa lac Icon_minitimeLun 12 Apr - 17:04

Era o zi superba, senina, cu o adiere discreta de vant imi atingea fata. Am decis sa fac o plimbare pe lac. Acesta era pustiu. Am vrut sa fac o baie dar am zis sa nu racesc. Cum eu mereu am o carte cu mine, dork m-am gandit sa citesc.
Deodata cineva vine spre mine. Era...




OOC:Poate continua oricine.
Sus In jos
http://www.harrypotterrpg.forumgratis.ro
Denis Distant
Anul 1
Anul 1
Denis Distant


Mesaje : 56
Geleoni : 5502
Reputatie : 1

Intamplari langa lac Empty
MesajSubiect: Re: Intamplari langa lac   Intamplari langa lac Icon_minitimeLun 12 Apr - 17:37

Denis. Aceasta asculta fredona o noua melodie de la Grenn Day.
Fata o vazu pe Ginny si se aseza langa ea.
- Hey! Buna! Ce faci? Eu sunt Denis!
Denis zambi si se uita la fata.
- tu?
Sus In jos
Anaella von Precieux
Anul 2
Anul 2
Anaella von Precieux


Mesaje : 143
Geleoni : 5567
Reputatie : 1
Functii : membru AD

Intamplari langa lac Empty
MesajSubiect: Re: Intamplari langa lac   Intamplari langa lac Icon_minitimeMar 13 Apr - 15:09

-Eu sunt Anaella, incantata!
-Ce cauti aici? ma intreba Denis.
-Pai... vroiam sa-mi fac prieteni noi. M-am gandit ca aici se vor aduna elevi. Vezi tu eu sunt noua aici sunt in anul I.
-Si eu. La ce casa esti? Eu la Viperini.
-Eu sunt la Cercetasi. Dar sora mea mai mare e la Viperini.
-Cum o cheama?
-Rachel von Precieux. O cunosti?
-Da cred ca da.
-Hei ce zici sa ne jucam adevar si provocare, dar ai grija ca dau pedepse foarte dure si numai 2 refuzuri pe joc.
-S-a facut! Dar sticla?
-Imediat. Accio sticla.
-Ah tu ma intrebi! a zis Denis.
-Adevar sau provocare?
-Provocare nu poate fi asa rau.
-Nu pentru tine...am ras malefic... Te provoc sa te duci si sa imbratisezi prima persoana care-ti iese in cale si sa-i spui ca il sau o iubesti apoi de dai in spatele lui si strigi Rictusempra. Desfaci vraja doar cand cel lovit te implora. am incheiat cu un zambet malefic.
Dupa cateva secunde se ivi cineva in departare era...
Sus In jos
http://www.harrypotterrpg.forumgratis.ro
Rachel von Precieux
Sef de Casa
Sef de Casa
Rachel von Precieux


Mesaje : 385
Varsta : 29
Geleoni : 5854
Reputatie : 15
Functii : Admin,membru AD,Sef de Casa,Profesor

Intamplari langa lac Empty
MesajSubiect: Re: Intamplari langa lac   Intamplari langa lac Icon_minitimeDum 18 Apr - 17:09

Rachel se plimba pasnica pe Domeniu Castelului.Cand deodata o vazu pe Denis,prietena ei viperina ca se indrepta spre ea cu 13128746238958 de km/h.Rachel se opri brusc si se holba la fata care,ajunse la ea si o imbratisa strans spunand:
-Te iubeeesc! I love you

Rachel schita mai mult o grimasa si se intreba daca era o provocare-apoi miji ochii si o vazu pe Anny,sorasa cum radea malefic in fata ei.
-O sa te aranjez eu orice ar fi,isi zise Rachel in gand.
Apoi pe neasteptate Denis si-a scos bagheta si a strigat pe la spatele fetei "RICTUSEMPRA!!!!!"
Rachel se zvarcolea pe joc razand cu lacrimi.Simtea 1903498 de oameni care parca o gadilau.
-Te....rog....te implor....opreste asta!!!!zise fata razand cu lacrimi pe jos.
Denis spune "contrablestemul" si Rachel se opri.Isi dadu seama ca Anny si Denis jucau "adevar sau provocare".Se scula de jos si se duse cu pasi apasati la Anny.
-Ce faci surioara? Evil zise Rachel privind-o de sus
Anny nu se lasa "calcata in picioare" asa ca se ridica pe varfuri spunand:
-Bine Evil Tu?
Oricum nu mai conta pentru ca Rachel era mai inalta decat Anny.
-Deci,incepu ea,jucati adevar sau provocare? Evil
-Da.Te bagi si tu? confused
-Cu siguranta.Vreau sa-mi iau revansa. Evil
Pe Domeniu se mai vazu o persoana care se indrepta catre ele...
Sus In jos
https://ald-hp.forummotion.com
Drake Dumby
Anul 1
Anul 1
Drake Dumby


Mesaje : 21
Geleoni : 4921
Reputatie : 0

Intamplari langa lac Empty
MesajSubiect: Re: Intamplari langa lac   Intamplari langa lac Icon_minitimeMier 24 Noi - 16:05

Pe Domeniu se mai vazu o persoana care se indrepta catre ele.Era Drake.
Avea de gand sa stea si el langa lac dar cum era foarte curios se aproprie putin ca sa auda discutia celor trei.
-Adevar sau provocare?intreba Anaella,o fata de la Cercetasi dintr-un an mai mare.
-Provocare,zise Rachel.
Anaella incepu sa rada malefic si zise...
Sus In jos
Continut sponsorizat





Intamplari langa lac Empty
MesajSubiect: Re: Intamplari langa lac   Intamplari langa lac Icon_minitime

Sus In jos
 
Intamplari langa lac
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» ~~Jurnalul vietii mele~~[intamplari RPG]

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Armata lui Dumbledore :: Hogwarts- coridoarele scolii de magie :: Domeniul Castelului :: Lacul-
Mergi direct la: