Armata lui Dumbledore
Daca intr-adevar esti fan Harry Potter,vrei sa-ti faci multi prieteni si sa te distrezi, nu mai sta pe ganduri!Inscrie-te pe cel mai tare forum cu HP si prelucreaza-ti RPG-ul! Smile

Armata lui Dumbledore

Daca intr-adevar esti fan Harry Potter si vrei sa-ti faci multi prieteni si sa te distrezi, nu mai sta pe ganduri!Inscrie-te pe cel mai tare forum cu HP!

AcasaPortalFAQMembriInregistrareConectare

Distribuiţi | 

Plimbare.

In jos 
AutorMesaj
Hermione Granger
Sef de Casa
Sef de Casa

Varsta : 24
Geleoni : 3568
Reputatie : 2
Functii : Admin,Profesor,Sef de Casa la Cercetasi,membru AD

MesajSubiect: Plimbare.   Mar 13 Apr - 19:12

Eram in afara Castelului Hogwarts. Vroiam sa iau o gura de aer rece. Sa scap de toate problemele, si m'am gandit ca poate intr'o buna zi, ma voi acomoda si eu mai bine.Dar plimbandu'ma observ coliba lui Hagrid. Ciocan sa vad daca este pe acasa , poate mai schimbam o vorba .
-Hagrid, esti?
-Da ,da , da. Taci caine blestemat.deschide usa si se uita mirat la mine. Cine esti? Si a-a-adica ce cauti la ora asta afara? Treci imediat in castel. Si sa n-n-nu te mai plimbi la ore d'astea asa tarzii.
-Ai terminat? am zis eu putin nervoasa. Am nevoie sa scap de toti de acolo pentru macar o secunda.
Si se uita cu o fata ciudata la mine. Ma simteam putin jignita.
-Ma lasi sa intru, te rog?
-D-d-desigur.
Si inchise usa dupa mine...

Anul 1
Anul 1

Geleoni : 2945
Reputatie : -2

MesajSubiect: Re: Plimbare.   Joi 25 Noi - 12:40

-Deci, Hermione, spune repede ce problema ai si pleaca la castel! Nu ai voie sa te plimbi prin afara castelului la ore tarzii!
-Oh, Hagrid...E o poveste lunga...
-Doresti o cana de ceai?
-S-sigur, te rog...Sa iti povestesc...
-Doamna profesoara McGonagall nu ar accepta sa fii in afara castelului! Ia-ti ceaiul si vorbeste cat mai incet! sopti Hagrid.
-Deci...incepu Hermione destul de suparata.

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului

Plimbare.
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Armata lui Dumbledore :: Hogwarts- coridoarele scolii de magie :: Domeniul Castelului :: Coliba lui Hagrid-
Mergi direct la: