Armata lui Dumbledore
Daca intr-adevar esti fan Harry Potter,vrei sa-ti faci multi prieteni si sa te distrezi, nu mai sta pe ganduri!Inscrie-te pe cel mai tare forum cu HP si prelucreaza-ti RPG-ul! Smile
Armata lui Dumbledore
Daca intr-adevar esti fan Harry Potter,vrei sa-ti faci multi prieteni si sa te distrezi, nu mai sta pe ganduri!Inscrie-te pe cel mai tare forum cu HP si prelucreaza-ti RPG-ul! Smile
Armata lui Dumbledore
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Armata lui Dumbledore

Daca intr-adevar esti fan Harry Potter si vrei sa-ti faci multi prieteni si sa te distrezi, nu mai sta pe ganduri!Inscrie-te pe cel mai tare forum cu HP!
 
AcasaPortalUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Prima lectie-WINGARDIUN LEVIOSA

In jos 
AutorMesaj
Anaella von Precieux
Anul 2
Anul 2
Anaella von Precieux


Mesaje : 143
Geleoni : 5567
Reputatie : 1
Functii : membru AD

Prima lectie-WINGARDIUN LEVIOSA Empty
MesajSubiect: Prima lectie-WINGARDIUN LEVIOSA   Prima lectie-WINGARDIUN LEVIOSA Icon_minitimeDum 2 Mai - 18:45

Era cu aproape jumatate de ora mai devreme de a incepe lectia totusi nu vroiam sa intarzii si vroiam ca totul sa fie perfect la prima mea ora de farmece pe care o predam.
Cand am ajuns in clasa am vazut ca e goala. Am facut cateva vraji pentru a infrumuseta clasa. Au aparut flori pe pervaz, tabla era curata, bancile si catedra erau sterse de praf. Dupa ce am terminat de rearanjat am mers la geam si ma uitam la copii de afara.
Dupa un timp veni cineva. Era Rachel, sora mea.
-Buna sis! ma saluta Rachel.
-Buna, dar in ora sa nu-mi zici sis, bine?
Dupa ea venira si ceilalti copii asa ca am putut sa incep lectia.
-Buna ziua probabil majoritatea ma cunoasteti dar pentru cine nu pe mine ma cheama Anaella von Preciux.Astazi vom invata o vraja simpla si anume WINGARDIUN LEVIOSA. Va rog sa scrieti ce scriu si eu pe tabla:
Tip de Vraja Principala Vraja de Levitatie. Usoara, deloc dificila, se studiaza inca din anul I.
Inventator Ludovic de Wonseburry (1327 - in jurul anilor 1355-1362, data exacta a decesului fiind incerta). A trait undeja in jur de 30 de ani, timp in care a descoperit zeci, poate sute de vraji noi vremurilor de atunci, printre care farmecul de fata si altele cunoscute azi: Duro, Incendio, Lumos. Deasemenea sunt incerte originile vrajitorului; familiile nobile cu sange pur afirma ca acesta este unul dintre stramosii lor, dar istoricii sunt de parere ca provenea dintr'o familie destul de bogata de Incuiati.Imprejurimile care au contribuit la descoperirea vrajii Ultima lui insemnare in jurnal era " Wingardium Leviosa ". Se gandise la aceasta ca la o Vraja Medicinala - impotriva ranilor provoca

Dupa ce am terminat de scris pe tabla am zis:

Ca tema as vrea sa faceti ideile principale din lectie.
Sus In jos
http://www.harrypotterrpg.forumgratis.ro
 
Prima lectie-WINGARDIUN LEVIOSA
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Armata lui Dumbledore :: Hogwarts- coridoarele scolii de magie :: Ore :: Farmece-
Mergi direct la: