Armata lui Dumbledore
Daca intr-adevar esti fan Harry Potter,vrei sa-ti faci multi prieteni si sa te distrezi, nu mai sta pe ganduri!Inscrie-te pe cel mai tare forum cu HP si prelucreaza-ti RPG-ul! Smile
Armata lui Dumbledore
Daca intr-adevar esti fan Harry Potter,vrei sa-ti faci multi prieteni si sa te distrezi, nu mai sta pe ganduri!Inscrie-te pe cel mai tare forum cu HP si prelucreaza-ti RPG-ul! Smile
Armata lui Dumbledore
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Armata lui Dumbledore

Daca intr-adevar esti fan Harry Potter si vrei sa-ti faci multi prieteni si sa te distrezi, nu mai sta pe ganduri!Inscrie-te pe cel mai tare forum cu HP!
 
AcasaPortalUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Oglinda lui Erised

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
Chriss Angel
Anul 1
Anul 1
Chriss Angel


Mesaje : 16
Geleoni : 4936
Reputatie : -2

Oglinda lui Erised Empty
MesajSubiect: Oglinda lui Erised   Oglinda lui Erised Icon_minitimeJoi 25 Noi - 15:48

-Aaah!De ce ma speriati cand dorm?!?!
-Se spune 'neata cand te trezesti! laughing
-Nu e deloc amuzant! am strigat eu.
Ma uit in cufar si vad ca imi lipseste roba de vrajitor.
-Fetelor... Mad
- hee hee
-Gata, dati-mi inapoi roba! Vreau sa ma duc la Oglinda lui Erised.
- Surprised Surprised Surprised
-Oglinda lui Erised?! VENIM SI NOI!! au strigat fetele.
Ne doream atat de mult sa o gasim, incat aparu o incapere direct in fata noastra. Am intrat, iar incaperea parea foarte veche worried O oglinda aurie era in fata lor.
-Eu prima!
-Ba eu!
-Cine zice ca tu?!
-Dar de ce tu?!
-Dispari eu am vazut-o prima!!
-Ba eu!!
-INCETATI! Ma uit eu, sa vad daca nu e ceva periculos! zise o fata din anul 6.E in regula.Uitati-va!
-V-va rog, m-ma la-lasati p-pe mine? S-sunt curioasa...OAU!Surprised
Eram eu, impreuna cu domnul Dumbledore, acordandu-mi diploma de sfarsit de an, in anul 7! Probabil iti arata ce iti doresti cel mai mult in viata! Am petrecut acolo o zi intreaga, fiind foarte atrase de incredibila oglinda.
Sus In jos
Melisse Evans
Sef de Casa
Sef de Casa
Melisse Evans


Mesaje : 113
Varsta : 28
Geleoni : 4994
Reputatie : 20
Functii : Admin,sefa de casa.

Oglinda lui Erised Empty
MesajSubiect: Re: Oglinda lui Erised   Oglinda lui Erised Icon_minitimeVin 26 Noi - 15:12

Hermy a intrat intrat in camera unde a gasit Oglinda lui Erised.Acolo era Chriss Angel
-TU?!CE cauti aici?
-Cum adica?
-Ma mir ca niste cercetase au gasit oglinda lu Erised,dar in fine faceti loc.
Hermy s-a dus in fata si in oglinda a vazut-o pe prietena ei la Viperini.
-Ce vezi?
-Mereu am vrut sa aflu la ce se gandeste o Viperina,a spus o fata din gramada de cercetase.
-Nu e treaba unor Cercetase!
Si apoi a fugit cu lacrimi in ochii in camera viperinilor.
Sus In jos
Daniel Devin
Anul 1
Anul 1
Daniel Devin


Mesaje : 3
Geleoni : 5102
Reputatie : -1

Oglinda lui Erised Empty
MesajSubiect: Re: Oglinda lui Erised   Oglinda lui Erised Icon_minitimeMier 29 Dec - 0:24

Dan statuse pana atunci in spatele oglinzii cu pricina.Se spunea ca prima fata a oglinzii iti arata ce iti doreai cel mai mult,insa cea dea doua iti arata franturi din ceea ce ar trebui sa faci. Aceasta era pozitionata cu fundul(deci a doua fata) spre fereastra ..iar luminile lunii se rasfrangeau pe bucata plata de argint si rama oglinzii.SI Statuse acolo o noapte intreaga. La inceput nu observase nimic. Apoi deveni tot mai concentrat si mai concentrat pe un punct.
Un fir de raza de luna ,il atragea in oglinda.Timpul se dizolva si filozofia devenea fluida.
Se trezi desigur,impins inafara,inainte de asi pierde constiinta. Niste cercetase din ani inferiori descoperisera si ele oglinda. Din cate se pare numai prima sa infatisare.Si dupa ce s-au alintat bine de tot in fata ei si curiozitatea le a impins sa vada daca e sau nu asa cum stiu ele ale fi cea mai mare dorinta. Au trecut mai departe.
Mai departe la sicane. O viperina-cam slaba de inger,fiind sub acelasi impuls magnetic al oglinzii si sub presiunea colegelor sale,a zbughito din camera ducandu-se probabil sa dea apa la soricei in turn
Drama,drama drama.,multa melodrama .dar ce sa-i faci...asa-s femeile..nebuune zile el pe un ton oarescum plictisit.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Oglinda lui Erised Empty
MesajSubiect: Re: Oglinda lui Erised   Oglinda lui Erised Icon_minitime

Sus In jos
 
Oglinda lui Erised
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Armata lui Dumbledore :: Hogwarts- coridoarele scolii de magie :: Oglinda lui Erised-
Mergi direct la: