Armata lui Dumbledore
Daca intr-adevar esti fan Harry Potter,vrei sa-ti faci multi prieteni si sa te distrezi, nu mai sta pe ganduri!Inscrie-te pe cel mai tare forum cu HP si prelucreaza-ti RPG-ul! Smile
Armata lui Dumbledore
Daca intr-adevar esti fan Harry Potter,vrei sa-ti faci multi prieteni si sa te distrezi, nu mai sta pe ganduri!Inscrie-te pe cel mai tare forum cu HP si prelucreaza-ti RPG-ul! Smile
Armata lui Dumbledore
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Armata lui Dumbledore

Daca intr-adevar esti fan Harry Potter si vrei sa-ti faci multi prieteni si sa te distrezi, nu mai sta pe ganduri!Inscrie-te pe cel mai tare forum cu HP!
 
AcasaPortalUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Lilly&James Potter-Viata de dinaintea nasterii lui Harry

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Chriss Angel
Anul 1
Anul 1
Chriss Angel


Mesaje : 16
Geleoni : 4907
Reputatie : -2

Lilly&James Potter-Viata de dinaintea nasterii lui Harry Empty
MesajSubiect: Lilly&James Potter-Viata de dinaintea nasterii lui Harry   Lilly&James Potter-Viata de dinaintea nasterii lui Harry Icon_minitimeVin 3 Dec - 14:52

Lilly&James Potter-Viata de dinaintea nasterii lui Harry
Lilly&James Potter-Viata de dinaintea nasterii lui Harry Lily_and_James_Potter

Personaje:
Lily Evans Potter (1960-1981):Lilly&James Potter-Viata de dinaintea nasterii lui Harry Lily-ps
James Potter(1959-1981):Lilly&James Potter-Viata de dinaintea nasterii lui Harry 40402
Lucius Reacredinta:Lilly&James Potter-Viata de dinaintea nasterii lui Harry Lucius_malfoy
Cap-de-Mort:Lilly&James Potter-Viata de dinaintea nasterii lui Harry Voldemort
Sirius Black:Lilly&James Potter-Viata de dinaintea nasterii lui Harry 773743634591c7bf29eo

Capitolul I-Lilly si James se cunosc

Ora de potiuni. Anul 7 si anul 6 au ora impreuna, iar profesorul ii aseaza in banci.
-Toti elevii in picioare! Veti sta cate un elev de anul 7 cu unul de anul 6, fata si baiat! Beatrice Lancaster, aseaza-te cu Lucius Reacredinta! Stella Munroe, aseaza-te cu Sirius Black!........Lilly Evans, aseaza-te cu James Potter!

-Hey, Lilly! Crezi ca ne pune sa lucram in perechi?sopti James.
-Nu stiu, taci! Vrei sa ne dea afara?spuse Lilly.
-Te-am intrebat frumos!
-Bine, acum fa liniste!
-Pai taci tu, Lilly!
-Potter-Evans! Liniste acolo!
-Ti-am spus eu! sopti Lilly.
-Bun, sunteti toti asezati. Veti face impreuna o potiune care sa va dea anumite puteri. Eu v-am adus cate un vas de-al Incuiatilor plin cu ingrediente. Veti folositi ce ingrediente doriti, insa vreau sa vad o potiune adevarata! Incepeti lucrul. Aveti o ora!Si sa nu aud galagie!!
*
-Pune dinasta!
-Si putina dinaceea...
-Amesteca!
-Pune iarba!
-Gata! Sa incercam asta pe o broasca.
-Wow!!
Broasca era indragostita de broscuta Stellei, care capata o culoare argintie.
-Stop lucru! Sa vedem ce ati facut.Lancanster-Reacredinta! Aveti un 10 pentru "clona" broscutei. Munroe-Black! Foarte interesant, broscuta voastra e argintie. Evans-Potter! Ce are broasca voastra?
-E indragostita hee hee Am facut o potiune a dragostei!
Elevii izbucnira in ras.
-Foarte bine, aveti un 10.
*
-Lilly, ce faci cu potiunea aia pana la urma? Nu o arunci?
- I don\'t Know
Doi elevi fugira pe langa ei, facand-o pe Lilly sa scape potiunea, varsand-o pe roba ei de vrajitor si stropindu-l pe James.
-Uh-oh! hee hee
Dupa ce s-au amuzat de intamplarea petrecuta, Lilly si James au urcat in turnul Cercetasilor tinandu-se de mana.
Sus In jos
Melisse Evans
Sef de Casa
Sef de Casa
Melisse Evans


Mesaje : 113
Varsta : 27
Geleoni : 4965
Reputatie : 20
Functii : Admin,sefa de casa.

Lilly&James Potter-Viata de dinaintea nasterii lui Harry Empty
MesajSubiect: Re: Lilly&James Potter-Viata de dinaintea nasterii lui Harry   Lilly&James Potter-Viata de dinaintea nasterii lui Harry Icon_minitimeDum 5 Dec - 18:39

interesant,asteptam continuarea bia Wink
Sus In jos
 
Lilly&James Potter-Viata de dinaintea nasterii lui Harry
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Armata lui Dumbledore :: Altele :: Fan-fic-
Mergi direct la: