Armata lui Dumbledore
Daca intr-adevar esti fan Harry Potter,vrei sa-ti faci multi prieteni si sa te distrezi, nu mai sta pe ganduri!Inscrie-te pe cel mai tare forum cu HP si prelucreaza-ti RPG-ul! Smile

Armata lui Dumbledore

Daca intr-adevar esti fan Harry Potter si vrei sa-ti faci multi prieteni si sa te distrezi, nu mai sta pe ganduri!Inscrie-te pe cel mai tare forum cu HP!

AcasaPortalFAQMembriInregistrareConectare

Distribuiţi | 

Potiunile

In jos 
AutorMesaj
Zen von Hausten
Anul 1
Anul 1

Varsta : 19
Geleoni : 2668
Reputatie : 0
Functii : Nu am, dar as vrea sa fiu profesor la ceva,

MesajSubiect: Potiunile   Mier 10 Aug - 18:55

Spiteria Magica de pe Aleea Diagon avea un nou patron: pe Grigorio Antoine la Verie Passer, un tanar de 21 de ani care terminase scoala Hogwarts la casa Cercetasilor. Era brunet cu ochi caprui si inalt. Stia totul despre potiuni si a aplicat pentru postul de profesor de "Potiuni" la Hogwarts. Intru eu sa-mi iau ingredientele pentru scoala, dar nu numai atat. Cateva dintre chestiile pe care le-am cumparat de la "Glume, pozne si giumbuslucuri" se pot amesteca cu unele potiuni >Smile .
-Buna ziua! zic eu.
-Salut tinere! Cu ce te servesc?
-Am o lista lunga. Voi lua eu ce-mi trebuie.
-Ok. Cum vrei.
M-am dus si am inceput sa caut. Aveam de unde alege. Deci: iarba de mare, blana de iepure, pudra de cacu...notat. Gata, am terminat lista pentru scoala. Acum aveam o lista cu ce-mi trebuia pentru giumbuslucuri. Deci, imi trebuia o Potiune Lipicioasa din limba de sarbe si nas de broasca. Ok. Gata. Potiune de Invatat Usor din aripi de tantar, stomac de carabus, o bucatica de corn de elefant. Gata. Cam atat. Ma duc la casa, platesc si ies.

GATA!

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Melisse Evans
Sef de Casa
Sef de Casa

Varsta : 22
Geleoni : 3003
Reputatie : 20
Functii : Admin,sefa de casa.

MesajSubiect: Re: Potiunile   Sam 20 Aug - 17:48

Nu poti termina un topic asa,trebuie sa fie minim doua pagini.Si trebuie sa faci la timpul trecut,persoana a3-a Smile.

†BUT I THINK THE WOLVES HAVE GOT ME†
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Zen von Hausten
Anul 1
Anul 1

Varsta : 19
Geleoni : 2668
Reputatie : 0
Functii : Nu am, dar as vrea sa fiu profesor la ceva,

MesajSubiect: Re: Potiunile   Joi 25 Aug - 12:28

ok. i will try

Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Potiunile   

Sus In jos

Potiunile
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Armata lui Dumbledore :: Orase si locuri magice :: Aleea Diagon :: Spiteria magica-
Mergi direct la: