Armata lui Dumbledore
Daca intr-adevar esti fan Harry Potter,vrei sa-ti faci multi prieteni si sa te distrezi, nu mai sta pe ganduri!Inscrie-te pe cel mai tare forum cu HP si prelucreaza-ti RPG-ul! Smile
Armata lui Dumbledore
Daca intr-adevar esti fan Harry Potter,vrei sa-ti faci multi prieteni si sa te distrezi, nu mai sta pe ganduri!Inscrie-te pe cel mai tare forum cu HP si prelucreaza-ti RPG-ul! Smile
Armata lui Dumbledore
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Armata lui Dumbledore

Daca intr-adevar esti fan Harry Potter si vrei sa-ti faci multi prieteni si sa te distrezi, nu mai sta pe ganduri!Inscrie-te pe cel mai tare forum cu HP!
 
AcasaPortalUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Studiu

In jos 
AutorMesaj
Zen von Hausten
Anul 1
Anul 1
Zen von Hausten


Mesaje : 11
Varsta : 24
Geleoni : 4671
Reputatie : 0
Functii : Nu am, dar as vrea sa fiu profesor la ceva,

Studiu Empty
MesajSubiect: Studiu   Studiu Icon_minitimeMar 9 Aug - 17:53

Zen avea o tema la Istoria Magiei: "Faceti un referat de 1.5 metri de pergament despre impactul Revolutiei Vampirilor din 1765 asupra lumii magice de pretutindeni". Bazati-va pe urmatoarele subiecte : Cauzele revolutiei
  1. Urmarile ei
Ce s-a intamplat in timpul ei[/list]Zen s-a dus la biblioteca imediat dupa ore si a inceput sa caute. Sta o ora, sta doua, dar nu gaseste nimic. Mai sta o ora, dar tot nimic. Incepea sa se intrebe daca ceilalti gasisera ceva. In biblioteca intrase si Mickail Verys, de la Ochi-de-Soim, de unde e si Zen.
-Salut, Mickail!
-Ce faci, Zen?
-Caut pentru istoria magiei.
-Si eu. Si stiu si cartea.
-Da?!
-Da. Se cheama "Analiza a revolutiilor din 1300 incoace", de Cindrella Stones. Si uite-o chiar acolo!
Iar Mickail scoase o carte de vreo 900 de pagini si incepura sa o frunzareasca.
-Deci, varcolaci. 1439, uriasi 1345, Adeptii lui Cap-de...Stim-Noi-Cine 1894...a, uite: Revolutia Vampirilor din 1765-Scurta analiza. Si-au scris lucrarea , si-au pus pergamentele in ghiozdan si au plecat. La ora, insa...
-Von Hausten, lucrarea!
-Chiar aici! si intinse un pergament.
Profesorul il examina, si-l examina...
-4!
-De ce?
-Aceasta nu este lucrarea. Aici scrie asa: "Se ia un os din maduva unei broaste si se pune la fiert 1 ora, apoi se amesteca cu parul de tigru." Iar la final: "Intr-un sfarsit, cand va fi folosita, bagheta va exploda si va imprastia un lichid verde vascos.
-Asta nu e lucrarea mea!
-Deci n-ai lucrarea? Atunci primesti un 2!
Zen se intrista foarte mult.
-Verys, lucrarea!!
-Domnule, eu...
Profesorul incepu sa citeasca:
-"Cum sa faci o bagheta sa alerge? de Fred si George Weasley". Ciudat. N-ai lucrarea la tine?
-Nu.
-Nota 2! Ora s-a incheiat. La revedere.


Ca razbunare, au folosit smecheria cu bagheta care exploda pe bagheta profesorului.
Sus In jos
 
Studiu
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Carti necesare pentru studiu!

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Armata lui Dumbledore :: Hogwarts- coridoarele scolii de magie :: Marea Biblioteca-
Mergi direct la: