Armata lui Dumbledore
Daca intr-adevar esti fan Harry Potter,vrei sa-ti faci multi prieteni si sa te distrezi, nu mai sta pe ganduri!Inscrie-te pe cel mai tare forum cu HP si prelucreaza-ti RPG-ul! Smile
Armata lui Dumbledore
Daca intr-adevar esti fan Harry Potter,vrei sa-ti faci multi prieteni si sa te distrezi, nu mai sta pe ganduri!Inscrie-te pe cel mai tare forum cu HP si prelucreaza-ti RPG-ul! Smile
Armata lui Dumbledore
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Armata lui Dumbledore

Daca intr-adevar esti fan Harry Potter si vrei sa-ti faci multi prieteni si sa te distrezi, nu mai sta pe ganduri!Inscrie-te pe cel mai tare forum cu HP!
 
AcasaPortalUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Potiunile

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Zen von Hausten
Anul 1
Anul 1
Zen von Hausten


Mesaje : 11
Varsta : 24
Geleoni : 4671
Reputatie : 0
Functii : Nu am, dar as vrea sa fiu profesor la ceva,

Potiunile Empty
MesajSubiect: Potiunile   Potiunile Icon_minitimeMier 10 Aug - 18:55

Spiteria Magica de pe Aleea Diagon avea un nou patron: pe Grigorio Antoine la Verie Passer, un tanar de 21 de ani care terminase scoala Hogwarts la casa Cercetasilor. Era brunet cu ochi caprui si inalt. Stia totul despre potiuni si a aplicat pentru postul de profesor de "Potiuni" la Hogwarts. Intru eu sa-mi iau ingredientele pentru scoala, dar nu numai atat. Cateva dintre chestiile pe care le-am cumparat de la "Glume, pozne si giumbuslucuri" se pot amesteca cu unele potiuni >Smile .
-Buna ziua! zic eu.
-Salut tinere! Cu ce te servesc?
-Am o lista lunga. Voi lua eu ce-mi trebuie.
-Ok. Cum vrei.
M-am dus si am inceput sa caut. Aveam de unde alege. Deci: iarba de mare, blana de iepure, pudra de cacu...notat. Gata, am terminat lista pentru scoala. Acum aveam o lista cu ce-mi trebuia pentru giumbuslucuri. Deci, imi trebuia o Potiune Lipicioasa din limba de sarbe si nas de broasca. Ok. Gata. Potiune de Invatat Usor din aripi de tantar, stomac de carabus, o bucatica de corn de elefant. Gata. Cam atat. Ma duc la casa, platesc si ies.

GATA!

Sus In jos
Melisse Evans
Sef de Casa
Sef de Casa
Melisse Evans


Mesaje : 113
Varsta : 28
Geleoni : 5006
Reputatie : 20
Functii : Admin,sefa de casa.

Potiunile Empty
MesajSubiect: Re: Potiunile   Potiunile Icon_minitimeSam 20 Aug - 17:48

Nu poti termina un topic asa,trebuie sa fie minim doua pagini.Si trebuie sa faci la timpul trecut,persoana a3-a Smile.
Sus In jos
Zen von Hausten
Anul 1
Anul 1
Zen von Hausten


Mesaje : 11
Varsta : 24
Geleoni : 4671
Reputatie : 0
Functii : Nu am, dar as vrea sa fiu profesor la ceva,

Potiunile Empty
MesajSubiect: Re: Potiunile   Potiunile Icon_minitimeJoi 25 Aug - 12:28

ok. i will try
Sus In jos
Continut sponsorizat





Potiunile Empty
MesajSubiect: Re: Potiunile   Potiunile Icon_minitime

Sus In jos
 
Potiunile
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Armata lui Dumbledore :: Orase si locuri magice :: Aleea Diagon :: Spiteria magica-
Mergi direct la: