Armata lui Dumbledore
Daca intr-adevar esti fan Harry Potter,vrei sa-ti faci multi prieteni si sa te distrezi, nu mai sta pe ganduri!Inscrie-te pe cel mai tare forum cu HP si prelucreaza-ti RPG-ul! Smile
Armata lui Dumbledore
Daca intr-adevar esti fan Harry Potter,vrei sa-ti faci multi prieteni si sa te distrezi, nu mai sta pe ganduri!Inscrie-te pe cel mai tare forum cu HP si prelucreaza-ti RPG-ul! Smile
Armata lui Dumbledore
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Armata lui Dumbledore

Daca intr-adevar esti fan Harry Potter si vrei sa-ti faci multi prieteni si sa te distrezi, nu mai sta pe ganduri!Inscrie-te pe cel mai tare forum cu HP!
 
AcasaPortalUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Cele mai bune maturi

In jos 
AutorMesaj
Zen von Hausten
Anul 1
Anul 1
Zen von Hausten


Mesaje : 11
Varsta : 24
Geleoni : 4671
Reputatie : 0
Functii : Nu am, dar as vrea sa fiu profesor la ceva,

Cele mai bune maturi Empty
MesajSubiect: Cele mai bune maturi   Cele mai bune maturi Icon_minitimeMier 24 Aug - 18:45

Trebuia sa incep un nou an la Hogwarts. Fusesem selectat sa fiu atacant al echipei de Vajthat al Ochior-de-Soim. Imi trebuiau niste chestii. In primul rand, o matura.
-Nu va suparati, raionul de maturi? il intreb pe vanzator.
-Cel din dreapta, acolo.
-Multumesc.
M-am dus sa ma uit. Stiam un lucru interesant. Cu noul ei sef, marca Nimbus a cumparat marca Fulger. Acum, erau modele de genul Fulger 2004, Nimbus F turbo si altele. Dar cea mai noua si cea mai buna, era lansata de firma cam necunoscuta Likyers. Se numea The Force. Cea mai buna matura lansata vreodata. Aflasem ca toata echipa Austriei si-a cumparat 10 exemplare pentru toata ecipa, pentru Cupa Mondiala. Am vazut-o pe raft. Arata incredibil. Sub ea scria, insa, "The Force - 3.000 de galeoni. Nu mi-o permiteam. Am mers mai departe. Aveam urmatoarele optiuni. Un "Cornet 320", de 700 de galeoni, un "Nimbus F-2 Turbo+", de 1300 de galeoni, o "Stea Cazatoare 3" de 300 de galeoni sau un "Fulger 2" de 1500 de galeoni. Ma gandeam si ma gandeam pana cand mi-a venit o idee. Aparuse o firma noua, Orees, care promitea sa lanseze cele mai bune modele la pret mai mic de 1500 de galeoni. Primul model l-am gasit pe raft: "Gregorio K", de 1200 de galeoni. 0-100 in 5 secunde. Al doilea, "Gregorio N", costa doar 400 de galeoni si avea performantele cu foarte, foarte, foarte, foarte putin mai mici decat un "Nimbus F-2 Turbo+". O afacere foarte buna. Am cuparat-o si am plecat.

VOM CASTIGA SEZONUL DE VAJTHAT! GO RAVENCLAW!
Sus In jos
 
Cele mai bune maturi
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Maturi...maturi....maturi...

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Armata lui Dumbledore :: Orase si locuri magice :: Aleea Diagon :: Articole de Vâjthaţ, de cea mai bună calitate-
Mergi direct la: