Armata lui Dumbledore
Daca intr-adevar esti fan Harry Potter,vrei sa-ti faci multi prieteni si sa te distrezi, nu mai sta pe ganduri!Inscrie-te pe cel mai tare forum cu HP si prelucreaza-ti RPG-ul! Smile
Armata lui Dumbledore
Daca intr-adevar esti fan Harry Potter,vrei sa-ti faci multi prieteni si sa te distrezi, nu mai sta pe ganduri!Inscrie-te pe cel mai tare forum cu HP si prelucreaza-ti RPG-ul! Smile
Armata lui Dumbledore
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Armata lui Dumbledore

Daca intr-adevar esti fan Harry Potter si vrei sa-ti faci multi prieteni si sa te distrezi, nu mai sta pe ganduri!Inscrie-te pe cel mai tare forum cu HP!
 
AcasaPortalUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 O scrisoare catre parinti

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Anaella von Precieux
Anul 2
Anul 2
Anaella von Precieux


Mesaje : 143
Geleoni : 5590
Reputatie : 1
Functii : membru AD

O scrisoare catre  parinti Empty
MesajSubiect: O scrisoare catre parinti   O scrisoare catre  parinti Icon_minitimeDum 11 Apr - 16:14

Era dupamiaza si eu stateam intr-un fotoliu confortabil in turnul cercetasilor. Scriam o scrisoare pentru parinti.
'' Draga mama si tata,

Sarbatorile de Pasti sa va aduca doar bucurii si sa va alunge gandurile rele. Soarele de primavara sa va lumineze drumurile in viata. Eu sunt bine si voi veni la voi de Paste. Abia astept sa va revad. Sa-i chemati si pe bunici la noi.
Va pup dulce,
Anaella.
''

Am fugit catre hamnarul bufnitelor pentru a trimite scrisoarea. Kim ma astepta deja gata de decolare. Am legat scrisoarea de picioruful ei si am privit-o cum sboara pana a trecut de orizont.
Sus In jos
http://www.harrypotterrpg.forumgratis.ro
Charlotte Ambrosine
Anul 1
Anul 1



Mesaje : 5
Geleoni : 4946
Reputatie : 0

O scrisoare catre  parinti Empty
MesajSubiect: Re: O scrisoare catre parinti   O scrisoare catre  parinti Icon_minitimeSam 13 Noi - 18:45

Pașii ei răsunau pe dalele reci de piatră. Holul părea pustiu, dar Charlotte se aștepta în orice clipă să iasă vreo fantomă din armurile prea bine lustruite de îngrijitor. Deși era de puțin timp în Castel, avusese nenorocul de a-l cunoaște pe Filch și pisica nesuferită a acestuia. Vroia să le trimită părinților ei o scrisoare în care le spunea că a ajuns cu bine și că urmează să fie sortată. Cu siguranță părinții ei erau curioși în privința casei la care urma să fie repartizată, dar era mai important să le spună că ajunsese în siguranță la Hogwarts și să le povestească primele impresii.

Adâncită în gânduri, Charlotte deschise ușa hambarului. Încăperea foarte aerisită, fără ferestre ce găzduia bufnițele școlii îi apăru înaintea ochilor. Nu era singura care se gândise să le trimită părinților un semn.

„Bună ! Eu sunt Charlotte. ” îi spuse Cercetașei din fața sa.
Sus In jos
 
O scrisoare catre parinti
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Dragii mei parinti...
» O scrisoare
» Scrisoare de Pasti

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Armata lui Dumbledore :: Hogwarts- coridoarele scolii de magie :: Hambarul bufnitelor-
Mergi direct la: