Armata lui Dumbledore
Daca intr-adevar esti fan Harry Potter,vrei sa-ti faci multi prieteni si sa te distrezi, nu mai sta pe ganduri!Inscrie-te pe cel mai tare forum cu HP si prelucreaza-ti RPG-ul! Smile
Armata lui Dumbledore
Daca intr-adevar esti fan Harry Potter,vrei sa-ti faci multi prieteni si sa te distrezi, nu mai sta pe ganduri!Inscrie-te pe cel mai tare forum cu HP si prelucreaza-ti RPG-ul! Smile
Armata lui Dumbledore
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Armata lui Dumbledore

Daca intr-adevar esti fan Harry Potter si vrei sa-ti faci multi prieteni si sa te distrezi, nu mai sta pe ganduri!Inscrie-te pe cel mai tare forum cu HP!
 
AcasaPortalUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 lectia numarul 1

In jos 
+2
andra_iuliana_98
Alice Swan
6 participanți
AutorMesaj
Alice Swan
Anul 1
Anul 1
Alice Swan


Mesaje : 31
Varsta : 29
Geleoni : 5234
Reputatie : 1

lectia  numarul  1 Empty
MesajSubiect: lectia numarul 1   lectia  numarul  1 Icon_minitimeLun 15 Mar - 19:06

Prfesoara intra in clasa si se aseza la catedra.
-Buna ziua copii.Eu sunt profesoara voastra.Eu va voi preda previziuni despre viitor.Pentru inceput voi incepe cu ceva usor.Va voi ruga sa fiti foarte atenti pentru a intelege.
-Ce sunt visele?
Visele sunt niste imagini care ni se tiparesc in minte.Ele apar o data cu lucruri,melodii,desene,filme sau lucruri vazute sau studiate in acea zi.(Nu este obligatoriu sa iti apara in minte ce ai vazut in aceea zi.)
-Visele pot deveni reale?
Desigur ca visele pot deveni reala deoarece unii oameni au capacitatea de a vedea in viitor.
-Ce este un DEJA-VU?
Ei bine,cu totii avem uneori senzatia ca am mai facut acel lucru sau ca am mai trecut prin acel loc.Acest deja-vu este un alt mod de a vedea in viitor.
TEMA:
Tema de azi va fi usoara.Voi veti povesti un vis care va impresionat,speriat sau chiar care va bucurat apoi impreuna vom descoperi misterele care sunt ascunse de aceste vise.
Profesoara se aseza la catedra si asteapta temele.

EDIT BY HERMIONE: Temele se trimit prin PM. Wink
EDIT BY GINNY: Asta doar daca vrea profa laughing
Sus In jos
Alice Swan
Anul 1
Anul 1
Alice Swan


Mesaje : 31
Varsta : 29
Geleoni : 5234
Reputatie : 1

lectia  numarul  1 Empty
MesajSubiect: Re: lectia numarul 1   lectia  numarul  1 Icon_minitimeMar 16 Mar - 14:04

Voi pune note la urmatoarea lectie....
Sus In jos
andra_iuliana_98

andra_iuliana_98


Mesaje : 1
Varsta : 45
Geleoni : 5177
Reputatie : 0

lectia  numarul  1 Empty
MesajSubiect: Re: lectia numarul 1   lectia  numarul  1 Icon_minitimeMar 16 Mar - 14:08

[color=violet][/color Am avut odata un cosmar ... am visat ca Doro cainele meu a murit dupa ce a fost la un vecin si a furato gaina laughing .Vecinul a aflat si a venit si la impuscat Crying ]
Sus In jos
Alice Swan
Anul 1
Anul 1
Alice Swan


Mesaje : 31
Varsta : 29
Geleoni : 5234
Reputatie : 1

lectia  numarul  1 Empty
MesajSubiect: Re: lectia numarul 1   lectia  numarul  1 Icon_minitimeMar 16 Mar - 14:24

Da..domnisoara Andra,nu stiu ce sa zic...Ciudat vis.
Ei bine,visul pe care l-ai avut nu e grav.Trebuie sa te bucuri deoarece la astfel de vise(cosmaruri) in care iti moare cineva,se spune ca nu va avea nimic si ca boala nu se va tine de acea persoana sau in cazul tau,de caine.

Iti multumesc ca ai facut tema.
Sus In jos
Jean Isa Grey
Anul 2
Anul 2
Jean Isa Grey


Mesaje : 109
Varsta : 31
Geleoni : 5367
Reputatie : 18

lectia  numarul  1 Empty
MesajSubiect: Re: lectia numarul 1   lectia  numarul  1 Icon_minitimeJoi 18 Mar - 8:59

Isabella termina de scris tema si o mai citi o data in gand..

Am visat ca eram intr-o camera perfect circulara.. alba, parca fara sfarsit si fara inceput, unde ningea.. Flori micute, albastre, ieseau de sub neaua moale. Am pasit.. si am simtit raceala zapezii pe talpa mea goala.
Dintr-o data, cineva ma striga, iar brusc, m-am panicat. De ce.. nu pot sa-mi dau seama. Imediat dupa aceea, sunetul acelei voci se estompa, iar eu cadeam printr-un vartej ametitor de culori. Apoi.. m-am trezit..


Se ridica din banca si puse pergamentul cu tema pe catedra, apoi, zambindu-i profesoarei, se aseza la locul ei..

OOC [ pentru Hermione ] : Temele se trimit prin PM numai daca specifica asta profesorul. Neutral Laughing Din moment ce Alice nu a spus asta.. le punem in topicul cu lectia.. Razz
Sus In jos
http://myworld.forumer.ro/index.htm
Rachel von Precieux
Sef de Casa
Sef de Casa
Rachel von Precieux


Mesaje : 385
Varsta : 29
Geleoni : 5875
Reputatie : 15
Functii : Admin,membru AD,Sef de Casa,Profesor

lectia  numarul  1 Empty
MesajSubiect: Re: lectia numarul 1   lectia  numarul  1 Icon_minitimeJoi 18 Mar - 9:42

Ok....deci,eu i-am trimis tema profei,asa ca nu o mai pun aici-nici nu vroiam s-o pun aici de la bun inceput...adica,in fine nu conteaza laughing
M-am dat iar de gol Laughing)
Sus In jos
https://ald-hp.forummotion.com
Alice Swan
Anul 1
Anul 1
Alice Swan


Mesaje : 31
Varsta : 29
Geleoni : 5234
Reputatie : 1

lectia  numarul  1 Empty
MesajSubiect: Re: lectia numarul 1   lectia  numarul  1 Icon_minitimeVin 19 Mar - 13:42

Laughing...da...temele le puteti trimite prin PM....sunt de acord..Very Happy
Si...domnisoara Isabella Swan...multumesc ca ai facut tema...Razz
Sus In jos
Alice Swan
Anul 1
Anul 1
Alice Swan


Mesaje : 31
Varsta : 29
Geleoni : 5234
Reputatie : 1

lectia  numarul  1 Empty
MesajSubiect: Re: lectia numarul 1   lectia  numarul  1 Icon_minitimeVin 19 Mar - 17:33

Ei bine,visul tau e ceva mai greu sa-l dezleg...Locul unde te afli poate insemna multe lucruri,dar din moment ce e un loc ce nu se terimna..thinking....ma pune pe ganduri...e de rau...nu o sa ajungi unde vrei intr-o zi, deoarece acest vis iti va afecta viitorul.....:)imi place ca ai cazut intr-un vartej de culori nu de o singura culoare, deoarece acest vartej simbolizeaza bucurie si siguranta .Da...deci concluzia este ca te vei bucura ca acel drum nu se poate sfarsi..I love you



Multumesc pentru tema:*kisskiss
Sus In jos
Emma Watson
Anul 1
Anul 1
Emma Watson


Mesaje : 13
Geleoni : 5195
Reputatie : 0

lectia  numarul  1 Empty
MesajSubiect: Re: lectia numarul 1   lectia  numarul  1 Icon_minitimeMar 23 Mar - 15:34

Tema:

Am visat ca eram o printesa, si aveam 20 de ani.
Si eram o actrita foarte buna, si eram si foarte bogata.
Aveam mii de prieteni, care imi erau alaturi.
Dar dupa ce ma simt asa de bine vazandu'ma la TV, mi se intampla un accident si mor. Neutral
Sus In jos
Anaella von Precieux
Anul 2
Anul 2
Anaella von Precieux


Mesaje : 143
Geleoni : 5588
Reputatie : 1
Functii : membru AD

lectia  numarul  1 Empty
MesajSubiect: Re: lectia numarul 1   lectia  numarul  1 Icon_minitimeMar 23 Mar - 20:22

Ginny mai citi o data tema in gand:"Intr-o seara am visat ca eram pe o pajiste cu flori multicolore si parfumate. M-am asezat la umbra unui pom si dodata sosi un iepuras dar l-am scapat a mai venit unul dar l-am scapat, iar cand a venit al treile l-am prins si l-am luat acasa si l-am ingrijit".
Apoi preda lucrarea emotionata si repetandusi in minte:"Sa fie bine!"
Sus In jos
http://www.harrypotterrpg.forumgratis.ro
Vizitato
Vizitator
Anonymous



lectia  numarul  1 Empty
MesajSubiect: Re: lectia numarul 1   lectia  numarul  1 Icon_minitimeMier 24 Mar - 8:12

Tema

Am visat ca fugeam printr-o scoala necunoscuta de un profesor ce ne dadea multe teme.De fapt,toti elevii fugeau pe unde apucau numai sa scape de acolo.Intr-un final,am reusit sa iesim de acolo si am inceput sa alerg bezmetica prin oras,incercand sa scap de barbatul ce ne urmarea ca sa ne dea mai multe teme.Prietena mea s-a dus cu un motociclist lectia  numarul  1 864531 si eu am apucat-o cu bicicleta pe drum.Am mers intr-un bulevard mare,unde circulau tramvaie,si m-am oprit ca sa admir un card de pisici negre.Atunci,am venit profu' intr-o masina bengoasa si a incercat sa ma prinda.Nu a putut fiindca eu am alergat mai repede ca el(profu' era batran lectia  numarul  1 864531 ).
OOC:Vis aiurit ce e lectia  numarul  1 864531
Sus In jos
Continut sponsorizat





lectia  numarul  1 Empty
MesajSubiect: Re: lectia numarul 1   lectia  numarul  1 Icon_minitime

Sus In jos
 
lectia numarul 1
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» lactia numarul 2
» Numarul de postari pentru a trece in urmatorul an
» Lectia 1. Alohomora
» Lectia 1-Transfigurare
» Lectia 1-Telefonul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Armata lui Dumbledore :: Hogwarts- coridoarele scolii de magie :: Ore :: Previziuni despre viitor-
Mergi direct la: